• The Batman

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • Encanto

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Scarborough

  • Tug of War

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

  • C'mon C'mon

  • Parallel Mothers

  • Candyman

    ★★★

  • Pig

  • Belle

    ★★★

  • The French Dispatch

  • The Summit of the Gods

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • A Family

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Dave Not Coming Back

    ★★★★

  • Nomadland

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Four Good Days

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Rocks

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★★½

  • Hot Gimmick: Girl Meets Boy

    ★★

  • Anna

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Banana Fish

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★