Sort by

Enfant du Siècle has logged 282 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Postcards from London

Postcards from London

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The House by the Sea

The House by the Sea

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
McQueen

McQueen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Official Story

The Official Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
XXY

XXY

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cola de mono

Cola de mono

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The 4th Company

The 4th Company

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Virgin Stripped Bare by Her Bachelors

Virgin Stripped Bare by Her Bachelors

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Golden Time

Golden Time

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Simple Life

A Simple Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Early Spring

Early Spring

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Osaka Elegy

Osaka Elegy

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jalshaghar

Jalshaghar

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wagoner

The Wagoner

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Veronika Voss

Veronika Voss

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The River

The River

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Accattone

Accattone

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Happy Prince

The Happy Prince

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wife

The Wife

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zama

Zama

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cul-de-sac

Cul-de-sac

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry