Enfant du Siècle has logged 287 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Banishment

The Banishment

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Pillow Book

The Pillow Book

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Sorghum

Red Sorghum

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Women of the Night

Women of the Night

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ran

Ran

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Sebastiane

Sebastiane

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
All Yours

All Yours

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
This Is Not Berlin

This Is Not Berlin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Blonde One

The Blonde One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evil Angels

Evil Angels

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Munich

Munich

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Clouds of May

Clouds of May

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Cat, White Cat

Black Cat, White Cat

1998
×
Read the review Edit this entry  
28
Donbass

Donbass

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shadow

Shadow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Omar

Omar

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Children of Heaven

Children of Heaven

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Hen in the Wind

A Hen in the Wind

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry