Enfant du Siècle has logged 25 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Only Son

The Only Son

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Life of Oharu

The Life of Oharu

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Studio 54

Studio 54

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Guide to Recognizing Your Saints

A Guide to Recognizing Your Saints

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Rolling Stones: Olé Olé Olé! – A Trip Across Latin America

The Rolling Stones: Olé Olé Olé! – A Trip Across Latin America

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Good Girls

The Good Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shadows and Fog

Shadows and Fog

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Looking for Eric

Looking for Eric

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry