Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★½
Edit this entry  
13
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Man From Toronto

The Man From Toronto

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Edit this entry  
07
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★½
Edit this entry  
07
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Edit this entry  
07
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★
Edit this entry  
07
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
05
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Bubble

Bubble

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
The Lost City

The Lost City

2022
×
★½
Edit this entry  
27
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Minions

Minions

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Edit this entry  
03
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Ambulance

Ambulance

2022
×
Edit this entry  
02
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★½
Edit this entry  
18
The Life and Movies of Erşan Kuneri

The Life and Movies of Erşan Kuneri

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
The Damned United

The Damned United

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
½
Edit this entry  
29
Daniel Sloss: X

Daniel Sloss: X

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Daniel Sloss: Jigsaw

Daniel Sloss: Jigsaw

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Daniel Sloss: Dark

Daniel Sloss: Dark

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncharted

Uncharted

2022
×
★½
Edit this entry  
17
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★½
Edit this entry