Sort by

engweng has logged 164 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Junior

Junior

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry  
12
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
11
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
Edit this entry  
10
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Edit this entry  
24
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
In July

In July

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Journey from Greece

Journey from Greece

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tokyo Revengers

Tokyo Revengers

2021
×
★★★★
Edit this entry