• Vinland Saga

    Vinland Saga

    ★★★★★

    animeyi izleyince buraya gelip 4 vermişim. sonra mangaya geçmiştim ama burayı unutmuşum. yaklaşık 1 yıldır günceldeyim, hakkında yazmam gerekiyordu ve net bir şekilde diyebilirim ki okuduğum en iyi manga.
    çizimler ve tema güzel. aksiyon, gezginlik, kendini bulma ve yan karakter yolculuklarında vagabond kadar iyi. bunların yanında key moment fazlalığı ve her birinin vuruculuğu yerli yerinde. ama en özel kılan şey huzur ve 'true warrior' olma arayışı.
    herkes okuyup izlemeli.

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★½

    beklentim düşüktü ve plot da kötüydü zaten ama beğendim. final boss dövüşündeki pavyon atmosferi olmasa daha iyi olurmuş. her film aynı şeyi yapıyolar.

  • Minions

    Minions

    ★★

    minyonlar yaratılmış en iyi animasyon karakterlerinden. ama mlsef ilk filmden sonrası çok kötü yav :(

  • The Life and Movies of Erşan Kuneri

    The Life and Movies of Erşan Kuneri

    ★★★★

    belki de beklentimin düşük olmasından ama izlerken çok eğlendim.

  • Daniel Sloss: Jigsaw

    Daniel Sloss: Jigsaw

    ★★★★

    hayatının aşkıyla karşılaştığını sandıktan sonra daniel'ın listesinde bir sayı olmak. şanslıysanız bir de tweet atar alay etmek ve haklı olduğunu göstermek için.

  • All the President's Men

    All the President's Men

    ★★★½

    biraz fazla uzadığını hissettim. çok fazla isim ve gazetecilik aksiyonu da eklenince takibi zor oldu.
    @ytü

  • Seven Psychopaths

    Seven Psychopaths

    ★★★★

    martin abinin sinema dilini seviyorum.

  • Vortex

    Vortex

    ★★★★½

    zaten özellikle beklediğim tek filmdi ve sayesinde de festivale çok güzel bir şekilde nokta koymuş oldum. çok perspektifli, yürek sızlatan, katmanlı hikayesinin yanında etkileyici sinema dili ve deneyimi filmi beğenmemi sağladı. yas, ebeveynlik, hatıralar, yalnızlık, hastalık ve hatta sinemaya başarılı şekilde dokunuyor.
    kel reisin demans anlatan filme bile bir şekilde uyuşturucuyu sokmuş olmasına hayran kaldım .d
    city's - 41. iff #10

  • The Noise of Engines

    The Noise of Engines

    ★★★★

    city's - 41. iff #9

  • Playground

    Playground

    ★★★★

    çocuklara katlanamıyorum. küçük şeytanlar. herkes de ebeveyn ve öğretmen olmasın be kardeşim. birey yetiştircem derken ucube yetiştiren fransaya da laflarım var. iyi film.
    city's - 41. iff #8

  • Paddington 2

    Paddington 2

    ★★★

    terbiyeli bir ayı bulunduğu her yeri güzelleştirebilir. aynen öyle.

  • Io Island

    Io Island

    ★★

    dafuq?
    sinemayı terk edenleri haklı bulduğum bir film daha. güzel bir çıldırış hikayesi olmasa yarım yıldız alacaktı. başka da bir şey yok zaten içinde.
    city's - 41 iff #7