Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
George Michael Freedom Uncut

George Michael Freedom Uncut

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Persuasion

Persuasion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shane

Shane

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Predators

Predators

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Northanger Abbey

Northanger Abbey

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
All of Me

All of Me

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Father of the Bride Part II

Father of the Bride Part II

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Father of the Bride

Father of the Bride

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Forget Paris

Forget Paris

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Romantic Comedy

Romantic Comedy

1983
×
Read the review Edit this entry  
23
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Manhattan

Little Manhattan

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Papercut

Papercut

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kissing Jessica Stein

Kissing Jessica Stein

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Win a Date with Tad Hamilton!

Win a Date with Tad Hamilton!

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
What Josiah Saw

What Josiah Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Righteous

The Righteous

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Darkness

Darkness

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Plainsman

The Plainsman

1936
×
Read the review Edit this entry  
16
A Lady Takes a Chance

A Lady Takes a Chance

1943
×
Read the review Edit this entry  
16
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Whole Town's Talking

The Whole Town's Talking

1935
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
History Is Made at Night

History Is Made at Night

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sitting Pretty

Sitting Pretty

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tampopo

Tampopo

1985
×
Read the review Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tuesday Club

Tuesday Club

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Friends of Mine

Friends of Mine

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terra Femme

Terra Femme

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★½
Read the review Edit this entry