Sort by

Erik 🎼 has logged 30 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monster High: Scaris City of Frights

Monster High: Scaris City of Frights

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
United 93

United 93

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★
Read the review Edit this entry  
14
Crystal Fairy & the Magical Cactus

Crystal Fairy & the Magical Cactus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild

Wild

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Caché

Caché

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hacked Circuit

Hacked Circuit

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Of God and Dogs

Of God and Dogs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lion's Mouth Opens

The Lion's Mouth Opens

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry