erik has logged 23 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Loving

Loving

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mud

Mud

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Flight

Flight

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Sniper

American Sniper

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Slap

Slap

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry