Erik has logged 23 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Loving

Loving

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry