erik has logged 20 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sin Nombre

Sin Nombre

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nature of Language

The Nature of Language

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry