Sort by

Erik 🎼 has logged 22 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wanted

Wanted

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry