Sort by

Dead Ringer has logged 79 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ref

The Ref

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wages of Sin

The Wages of Sin

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wages of Sin

The Wages of Sin

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Come From Away

Come From Away

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry