Sort by

enricioni has logged 475 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Mother Joan of the Angels

Mother Joan of the Angels

1961
×
Read the review Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Edit this entry  
28
The Faculty

The Faculty

1998
×
Read the review Edit this entry  
28
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
Read the review Edit this entry  
28
Education

Education

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Relic

Relic

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
High Crime

High Crime

1973
×
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Second Coming

Second Coming

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
Edit this entry  
18
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Story of Lovers Rock

The Story of Lovers Rock

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
Read the review Edit this entry  
14
Pariah

Pariah

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
8 Women

8 Women

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
When Tomorrow Comes

When Tomorrow Comes

1939
×
Read the review Edit this entry  
10
Parole Violators

Parole Violators

1994
×
Read the review Edit this entry  
09
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Black

Bad Black

2016
×
Edit this entry  
07
Pretty Baby

Pretty Baby

1978
×
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
Read the review Edit this entry  
03
The Black Cat

The Black Cat

1989
×
Read the review Edit this entry  
02
The Sick Kitten

The Sick Kitten

1903
×
Read the review Edit this entry  
02
Body and Soul

Body and Soul

1925
×
Read the review Edit this entry  
01
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Favorite Wife

My Favorite Wife

1940
×
Read the review Edit this entry  
30
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
Read the review Edit this entry  
29
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
Read the review Edit this entry  
29
Targets

Targets

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Muscle

Muscle

1989
×
Edit this entry  
27
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
Edit this entry  
26
Psycho III

Psycho III

1986
×
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
From Hell

From Hell

2001
×
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Illusions

Illusions

1982
×
Edit this entry  
23
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry