• Reminiscence

    ★★★½

  • Sweet Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • El mesero

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Skater Girl

    ★★★

  • Awake

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Black Beauty

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Beginning

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • New Order

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Sweat

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • All Day and a Night

    ★★★½

  • Be Careful What You Wish For

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Mutiny of the Worker Bees

    ½

  • The Night Clerk

    ★★½

  • My Boyfriend's Meds

  • Emma.

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½