Enrique has logged 287 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Heli

Heli

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
Edit this entry  
07
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
One Day

One Day

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Edit this entry  
31
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sweat

Sweat

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Edit this entry  
29
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry