Enrique has logged 31 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Father

Father

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
No Light and No Land Anywhere

No Light and No Land Anywhere

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
You're Not You

You're Not You

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cymbeline

Cymbeline

2014
×
Edit this entry  
28
Dark City

Dark City

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Colony

A Colony

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Palermo Shooting

Palermo Shooting

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bastards

Bastards

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Full Moon in Paris

Full Moon in Paris

1984
×
★★★
Edit this entry  
04
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★
Edit this entry