Sort by
  • Circus Maximus

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★½

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★½

  • Fight the Power: How Hip Hop Changed the World

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★★½

  • The Hacienda - The Club That Shook Britain

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Copenhagen Cowboy

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★½

  • Empire of Light

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★½

  • Athena

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Samaritan

    ★½

  • Who Killed Biggie and Tupac?

    ★★★½

  • Prey

    ★★½

  • Nope

    ★★★

  • Supreme Team

    ★★★½

  • Iain Stirling Failing Upwards

    ★★

  • Elvis

    ★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Enys Men

    ★★½

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • 8 Bar – The Evolution of Grime

    ★★★½

  • The Black Phone

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

    ★★★

  • Help

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Last Man Standing

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Gods of Snooker

    ★★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • In the Earth

    ★★★