EnteredTheVoid has logged 60 entries for films during November 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
'71

'71

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tape

Tape

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Poison

Poison

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dogville

Dogville

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jean-Pierre's Mouth

Jean-Pierre's Mouth

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Survive Style 5+

Survive Style 5+

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
42 One Dream Rush

42 One Dream Rush

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Reality

Reality

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Innocence

Innocence

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pi

Pi

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
George Washington

George Washington

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love

Love

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lost River

Lost River

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Amer

Amer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry