EnteredTheVoid has logged 118 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Society

Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dog

Dog

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Milk

Milk

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Simon of the Desert

Simon of the Desert

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Exotica

Exotica

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Silence of the Sea

The Silence of the Sea

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dangerous Game

Dangerous Game

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Carne

Carne

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Le Doulos

Le Doulos

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Election 2

Election 2

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Funeral

The Funeral

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ma mère

Ma mère

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pola X

Pola X

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inside

Inside

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Money Man

Money Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frightmare

Frightmare

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Excision

Excision

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fudoh: The New Generation

Fudoh: The New Generation

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry