EnteredTheVoid has logged 100 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Father and Son

Father and Son

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Clean, Shaven

Clean, Shaven

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Road

Road

1987
×
★★★★
Edit this entry  
31
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mala Noche

Mala Noche

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Christine

Christine

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Days in the Desert

Last Days in the Desert

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Microcosmos

Microcosmos

1996
×
★★★½
Edit this entry  
30
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Murmur of the Heart

Murmur of the Heart

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cold Fever

Cold Fever

1995
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Weekend

Weekend

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Travelling Players

The Travelling Players

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Vessel

The Vessel

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Glass Shield

The Glass Shield

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ordet

Ordet

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★
Edit this entry  
24
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Humanité

Humanité

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Taste of Tea

The Taste of Tea

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★
Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bound for Glory

Bound for Glory

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Graduation

Graduation

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Roma

Roma

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★½
Edit this entry  
20
Accattone

Accattone

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Strike

Strike

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Intruder

The Intruder

2004
×
★★★★
Edit this entry