george f has logged 587 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★½
Edit this entry  
31
Shocker

Shocker

1989
×
★★
Edit this entry  
30
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fay Grim

Fay Grim

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★
Edit this entry  
29
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Beavis and Butt-Head Do Christmas

Beavis and Butt-Head Do Christmas

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Z

Z

1969
×
★★★½
Edit this entry  
24
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Comet

Comet

2014
×
Edit this entry  
21
Living Out Loud

Living Out Loud

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Django

Django

1966
×
★★★½
Edit this entry  
18
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Accidental Love

Accidental Love

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Sushi Girl

Sushi Girl

2012
×
Edit this entry  
17
Henry Fool

Henry Fool

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★½
Edit this entry  
14
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jade

Jade

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Commando

Commando

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kids in the Hall: Brain Candy

Kids in the Hall: Brain Candy

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
03
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★
Edit this entry  
02
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Edit this entry  
01
Threads

Threads

1984
×
★★★
Edit this entry  
01
The War Game

The War Game

1966
×
★★★½
Edit this entry  
01
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Exit to Eden

Exit to Eden

1994
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guard

The Guard

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tornado!

Tornado!

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frantic

Frantic

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry