george f has logged 58 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Exit to Eden

Exit to Eden

1994
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guard

The Guard

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tornado!

Tornado!

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frantic

Frantic

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wasabi

Wasabi

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What Planet Are You From?

What Planet Are You From?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Postman

The Postman

1997
×
Read the review Edit this entry  
26
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Dolores Claiborne

Dolores Claiborne

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
The Plague Dogs

The Plague Dogs

1982
×
★★★
Edit this entry  
24
White Dog

White Dog

1982
×
★★★★
Edit this entry  
24
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Stupids

The Stupids

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Showgirls 2: Penny's from Heaven

Showgirls 2: Penny's from Heaven

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stepsister from Planet Weird

Stepsister from Planet Weird

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
Edit this entry  
15
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
Edit this entry  
14
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★½
Edit this entry  
12
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★½
Edit this entry  
10
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
Edit this entry  
09
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★½
Edit this entry  
08
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★
Edit this entry  
08
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★½
Edit this entry  
08
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★
Edit this entry  
07
Real Life

Real Life

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★
Edit this entry  
06
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gummo

Gummo

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry