Sort by

Kelly has logged 26 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
28
A Woman of Paris: A Drama of Fate

A Woman of Paris: A Drama of Fate

1923
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
La Notte

La Notte

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★½
Edit this entry  
10
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★
Edit this entry  
02
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry