RSS feed for Jordan
  • Black Is King

    ★★★★

  • The Rental

    ★★½

  • Strasbourg 1518

  • ÆLEKTRA

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 8:46

  • Movie That Invites Pausing

  • The Lovebirds

    ★★½

  • DAU. New Man

    ★★★½

  • DAU. Katya Tanya

    ★★½

  • DAU. String Theory

    ★★★½

  • DAU. Nikita Tanya

    ★★

  • DAU. Brave People

    ★★★

  • DAU. Three Days

    ★★★

  • DAU. Nora Mother

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★

  • Devs

  • DAU. Degeneration

    ★★★★½

  • DAU. Natasha

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Jasper Mall

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★

  • Cats

    ★½

  • 30/30 Vision: Three Decades of Strand Releasing

    ★★

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★

  • Homage to Blow Job

  • The Fall

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Things to Come

  • 3 from Hell

    ★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Haunt

  • It Chapter Two

    ★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★½

  • Anima

  • Drill

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Verotika

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★