RSS feed for Glenn
  • The Hunt

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Thing About Harry

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Fortune Feimster: Sweet & Salty

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Hoax

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Descendants 3

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Satanic Panic

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Furies

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • The Prodigy

    ★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Leprechaun Returns

    ★★★★

  • Pooka!

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Flesh & Blood

    ½

  • Auntie Edna

    ★★★★

  • The Final Wish

    ½

  • DeadTectives

    ★★

  • Monster Party

    ★★★★

  • Hell Fest

    ★★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★½

  • The Clovehitch Killer

  • You Might Be the Killer

    ★★½

  • The Body

    ★★½

  • Apostle

    ★★½

  • The Perfection

    ★★★★

  • The Wind

    ★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • The Nun

    ★½