• Prey

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Men

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Adam by Eve: A Live in Animation

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Girl From the Other Side

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Bubble

    ★★★

  • Dark Glasses

    ★★★½

  • Hikaru Utada - Live Sessions From Air Studios

    ★★★★½

  • The House

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Mieruko-chan

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Sword Art Online the Movie -Progressive- Aria of a Starless Night

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Sonny Boy

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Innocents

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • LINK CLICK

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Tokyo Revengers

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • ODDTAXI

    ★★★★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Pleasure

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★★½

  • The Sadness

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

    ★★★★

  • Horimiya

    ★★★★