Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Swing Girls

Swing Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ninja Scroll

Ninja Scroll

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hyouka

Hyouka

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bubble

Bubble

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hyouka

Hyouka

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rurouni Kenshin: Trust and Betrayal

Rurouni Kenshin: Trust and Betrayal

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Volver

Volver

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Attack on Titan: Chronicle

Attack on Titan: Chronicle

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Steins;Gate: The Movie - Load Region of Déjà Vu

Steins;Gate: The Movie - Load Region of Déjà Vu

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mob Psycho 100: Reigen - The Miracle Psychic that Nobody Knows

Mob Psycho 100: Reigen - The Miracle Psychic that Nobody Knows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry