Connie has logged 31 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scarface

Scarface

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Berkshire Killer

The Berkshire Killer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
My Tender Matador

My Tender Matador

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
Edit this entry  
26
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Puparia

Puparia

2020
×
Edit this entry  
24
Puparia

Puparia

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
01
Nana

Nana

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry