RSS feed for Ephereal
  • The Old Guard

  • The Wretched

    ★★★

  • Bloodshot

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Man Without Gravity

    ★★★½

  • Palm Swings

    ★★★

  • Fractured

    ★★★

  • Butt Boy

    ★★★★

  • VFW

    ★★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

  • Men in Black: International

    ★★

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Rim of the World

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Critters Attack!

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Silence

    ★★

  • The Trap

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★½

  • Zoombies 2

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★★★

  • Snatchers

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • Porno

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Little Monsters

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Polar

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Close

  • IO

    ★★★½

  • Iron Sky The Coming Race

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • MAGANDA! Pinoy Boy vs Milkman

    ★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Mirage

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★½

  • Malevolent

    ★★★½

  • The VelociPastor

    ★★★★