Ephereal has logged 170 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Losers

The Losers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Taint

The Taint

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Package

The Package

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Jack Frost 2: Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Antfarm Dickhole

Antfarm Dickhole

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cam

Cam

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
MAGANDA! Pinoy Boy vs Milkman

MAGANDA! Pinoy Boy vs Milkman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Boy Bubby

Bad Boy Bubby

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nitro Circus: The Movie

Nitro Circus: The Movie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Tits Zombie

Big Tits Zombie

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Equals

Equals

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pet

Pet

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
Piranha

Piranha

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Savages

Savages

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cabin Fever: Patient Zero

Cabin Fever: Patient Zero

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Altered States

Altered States

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Imaginaerum

Imaginaerum

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Mimzy

The Last Mimzy

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Believers

Believers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Machete

Machete

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry