RSS feed for Ephereal

Ephereal has logged 182 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Zombinator

The Zombinator

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Freaks

Freaks

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Electra Woman and Dyna Girl

Electra Woman and Dyna Girl

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Iron Sky The Coming Race

Iron Sky The Coming Race

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Garlic and Gunpowder

Garlic and Gunpowder

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hellcat's Revenge

Hellcat's Revenge

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Killjoy

Killjoy

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
BoyTown

BoyTown

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Take Me

Take Me

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Evil Bong 777

Evil Bong 777

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Evil Bong 666

Evil Bong 666

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Man Without Gravity

The Man Without Gravity

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Evil Bong: High 5

Evil Bong: High 5

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evil Bong 420

Evil Bong 420

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Australiens

Australiens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Remote

Remote

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Vixen Velvet's Zombie Massacre

Vixen Velvet's Zombie Massacre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
K-PAX

K-PAX

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evil Bong 3: The Wrath of Bong

Evil Bong 3: The Wrath of Bong

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Girl From Nowhere

Girl From Nowhere

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Evil Bong 2: King Bong

Evil Bong 2: King Bong

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Summertime

Summertime

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Porno

Porno

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
From Hell

From Hell

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Subjects

The Subjects

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
After Earth

After Earth

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cadet Kelly

Cadet Kelly

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry