RSS feed for Ephereal

Ephereal has watched 68 adventure films.

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Rim of the World

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Iron Sky The Coming Race

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★½

  • Next Gen

    ★★★

  • Sharknado 6

    ★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★★

  • How It Ends

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Cargo

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Juarez 2045

    ★★★

  • Dave Made a Maze

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • ISRA 88

    ★★½

  • The Killer Robots! Crash and Burn

    ★★★★

  • Nerve

    ★★★

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Descendants

    ★★★

  • Wicked Flying Monkeys

    ★★★

  • Fury: The Tales of Ronan Pierce

    ★★★★½

  • Dinosaur Island

    ★★½

  • 2101

  • After Earth

    ★★

  • Rise of the Guardians

    ★★★½

  • War of the Worlds: Goliath

    ★★½

  • Bigfoot

    ★★

  • The Losers

    ★★★

  • Aliens in the Attic

    ★★★½

  • Year One

    ★★½

  • City of Ember

    ★★★½

  • Tropic Thunder

    ★★★★

  • Mutant Chronicles

    ★★★

  • Tokyo Gore Police

    ★★★½

  • The Spiderwick Chronicles

    ★★★★

  • The Last Mimzy

    ★★★½

  • Tales from Earthsea

    ★★★

  • The Descent

    ★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★

  • The Iron Giant

    ★★★

  • Oblivion

    ★★★½

  • Remote

    ★½

  • Big Trouble in Little China

    ★★★★½

  • Red Sonja

    ★★½

  • The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

    ★★★★

  • The Beastmaster

    ★★★