RSS feed for Ephereal

Ephereal has watched 57 fantasy films.

  • The Man Without Gravity

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Silence

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Iron Sky The Coming Race

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★½

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★★

  • Evil Bong 777

  • Rampage

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blue My Mind

    ★★★½

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dave Made a Maze

    ★★★★★

  • Don't Kill It

    ★★★

  • Ghostbusters

    ★★★

  • Colossal

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Wicked Flying Monkeys

    ★★★

  • Avengers Grimm

    ★★

  • Dinosaur Island

    ★★½

  • Rise of the Guardians

    ★★★½

  • Imaginaerum

    ★★★★

  • Rare Exports: A Christmas Tale

    ★★★

  • Aliens in the Attic

    ★★★½

  • Enter the Void

    ★★★

  • City of Ember

    ★★★½

  • Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

    ★★★½

  • The Spiderwick Chronicles

    ★★★★

  • Evan Almighty

    ★★★

  • The Nines

    ★★★★

  • Tales from Earthsea

    ★★★

  • Tideland

    ★★★★½

  • The Gingerdead Man

    ★★★

  • Dawn of the Dead

    ★★★½

  • Jack Frost 2: Revenge of the Mutant Killer Snowman

    ★★★★

  • Jack Frost

    ★★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

  • Cool World

    ★★★★

  • Sgt. Kabukiman N.Y.P.D.

    ★★★

  • Howard the Duck

    ★★★

  • Big Trouble in Little China

    ★★★★½

  • Red Sonja

    ★★½

  • Ghoulies

    ★½

  • The Beastmaster

    ★★★

  • Zardoz

    ★★★★★