• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Unplanned

    ½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • The Favourite

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black '47

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★★★

  • Dope

    ★★★★

  • The Interview

    ★★★

  • Into the Woods

    ★★★★

  • As Above, So Below

    ★★★★★

  • They Came Together

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Neighbors

    ★★★

  • The World's End

    ★★★★

  • The Bling Ring

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • The Way Way Back

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★★

  • Lemonade Mouth

    ★★★★★

  • Tangled

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★