Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black '47

Black '47

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unplanned

Unplanned

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
X2

X2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry