• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Pixie

  • Console Wars

  • Klaus

  • Joker

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Escape Room

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • The Body

  • Bao

  • A Quiet Place

  • Game Night

  • Spider-Man: Homecoming

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • Get Out

  • Attack of the Killer Donuts

    ½

  • The Conjuring 2

    ★★

  • The Boy

    ★★

  • Dirty Grandpa

  • The Leisure Class

  • The Peanuts Movie

    ★★

  • Room

  • Horrible Bosses 2

  • John Wick

    ★★★

  • Golden Time

  • The Amazing Spider-Man 2

  • The Wolf of Wall Street

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★

  • Hope

  • We're the Millers

  • The Hangover Part III

  • Frankenweenie

  • The Dark Knight Rises

  • The Amazing Spider-Man

  • Pendulum

    ★★

  • Hotarubi no Mori e

  • Horrible Bosses

  • The Hangover Part II

  • Mean Girls 2

    ½

  • Insidious

  • Mysteries of Lisbon

    ★★★½

  • Shrek Forever After

  • How to Train Your Dragon

    ½

  • Shutter Island

    ★★

  • The Princess and the Frog

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★½

  • The Hangover

  • Inglourious Basterds

  • Coraline

  • Love Exposure

    ★★★★½

  • Ponyo

  • The Dark Knight

  • The Promotion

    ★★

  • La Maison en Petits Cubes

  • The Mist

    ★★★½

  • Bee Movie

  • Ratatouille

    ★★

  • Surf's Up

  • The Orphanage

  • Shrek the Third

  • Spider-Man 3

  • [REC]

  • Pulse

  • Monster House

  • Hoodwinked!

    ★★★½

  • Chicken Little

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

  • Noroi: The Curse

    ★★★★