• Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Prom

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Minari

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • In My Blood It Runs

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Honeyland

    ★★★

  • American Factory

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★