Sort by

eraserheadBB has logged 264 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sound of Silence

The Sound of Silence

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
Read the review Edit this entry  
20
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Babylon

Babylon

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Waves

Waves

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
LA 92

LA 92

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
June 17th, 1994

June 17th, 1994

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Once

Once

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

1999
×
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
The Gate

The Gate

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
EPOCH

EPOCH

2018
×
Edit this entry  
12
Did You Wonder Who Fired the Gun?

Did You Wonder Who Fired the Gun?

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Monos

Monos

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry