Sort by

eraserheadBB has logged 17 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guest of Honour

Guest of Honour

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
Read the review Edit this entry  
14
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spaceship Earth

Spaceship Earth

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Speaking Parts

Speaking Parts

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Burroughs: The Movie

Burroughs: The Movie

1983
×
★★★
Edit this entry  
05
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry