• Minions: The Rise of Gru

  • Elvis

    ★★½

  • Senior Year

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Memoria

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Another Round

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

  • The F**k-It List

    ½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • After

    ½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Paris Is Us

    ★★★

  • Isn't It Romantic

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Sharp Objects