Jaxon has logged 489 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
First Love

First Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Spoon

The Spoon

2013
×
Edit this entry  
25
Venom 3

Venom 3

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casino

Casino

1995
×
★★★½
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Edit this entry  
23
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★½
Edit this entry  
05
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★★
Edit this entry