Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Identity

Identity

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hush

Hush

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Endless Love

Endless Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wrong Turn 5: Bloodlines

Wrong Turn 5: Bloodlines

2012
×
★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Silence

The Silence

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wrong Turn 3: Left for Dead

Wrong Turn 3: Left for Dead

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Girl in the Basement

Girl in the Basement

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fractured

Fractured

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Palmer

Palmer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry