Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
D.B. Cooper: Where Are You?!

D.B. Cooper: Where Are You?!

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pepsi, Where's My Jet?

Pepsi, Where's My Jet?

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Overnighters

The Overnighters

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
MH370: The Plane That Disappeared

MH370: The Plane That Disappeared

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Rio

Rio

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Murdaugh Murders: A Southern Scandal

Murdaugh Murders: A Southern Scandal

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
Nanny

Nanny

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Corsage

Corsage

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joyland

Joyland

2022
×
Edit this entry  
18
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Love Song

A Love Song

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Our Father, the Devil

Our Father, the Devil

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Whale

The Whale

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elvis

Elvis

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bros

Bros

2022
×
Edit this entry  
05
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Descendant

Descendant

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Navalny

Navalny

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Music Man

The Music Man

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Punk in Drublic Documentary

Punk in Drublic Documentary

2021
×
Edit this entry  
27
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Causeway

Causeway

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Midwives

Midwives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry