Sort by
  • The Nun II

    ★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Strays

    ★★½

  • Gran Turismo

    ★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • boygenius: the film

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Inside

    ★★★

  • Reality

    ★★★½

  • BlackBerry

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★

  • Three Moons

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • She Said

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★½

  • Hellraiser

    ★★½

  • The Munsters

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Sanctuary

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★½

  • Causeway

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • The Origin of Evil

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★½