Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Menu

The Menu

2022
×
★★
Edit this entry  
31
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
La Jetée

La Jetée

1962
×
Edit this entry  
02
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Eight Mountains

The Eight Mountains

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Smile

Smile

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Edit this entry  
03
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
Edit this entry  
18
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
31
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Edit this entry  
30
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Edit this entry  
29
C’era una volta il crimine

C’era una volta il crimine

2022
×
★½
Edit this entry  
10
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
When I Get Home

When I Get Home

2019
×
Edit this entry  
07
Blue

Blue

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Morbius

Morbius

2022
×
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Diabolik

Diabolik

2021
×
Edit this entry  
28
The Man Who Sleeps

The Man Who Sleeps

1974
×
Read the review Edit this entry  
26
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
05
Love Meetings

Love Meetings

1964
×
★★★★
Edit this entry