Sort by

erica has logged 18 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
16
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry