Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Better Nate Than Ever

Better Nate Than Ever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Kids in the Hall: Comedy Punks

The Kids in the Hall: Comedy Punks

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blood Work

Blood Work

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
Read prior review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Edit this entry  
08
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Third Person

Third Person

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
24
My Dinner with Hervé

My Dinner with Hervé

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Quincy

Quincy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry