• Hamilton

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Miss Bala

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Honeyland

    ★★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★★

  • Luce

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Report

    ★★★★

  • One Child Nation

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • The Infiltrators

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Impulso

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • Free Solo

    ★★

  • Non-Fiction

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • The Image Book

    ★★★

  • Border

    ★★★★

  • Deadpool 2